Nowinki techniczne

Rynek nowinek technologicznych cały czas się rozwija. Wśród najchętniej kupowanych gadżetów wymienia się między innymi notebooki, smartfony czy tablety. Oczekiwania współczesnych użytkowników są ogromne, dlatego wielu producentów sprzętu komputerowego i elektronicznego cały czas poszerza swoją ofertę o nowe wynalazki. Jednym z ciekawszych okazuje się być między innymi notebook 2w1.

Czym są laptopy 2w1?

Inżynierowie projektując nowy sprzęt komputerowy stają przed sporym wyzwaniem. Z jednej strony muszą spełnić wymagania techniczne, a z drugiej liczy się także funkcjonalność takich maszyn. Czy zatem istnieje jakiś sposób na to, aby połączyć mobilność z ergonomią?

Zalety notebooków to:

  • niewielka waga

  • kompaktowe wymiary

Zalety tabletów to:

  • mobilność

  • funkcjonalność

  • kompaktowość

Rozwiązaniem tej sytuacji okazało się połączenie tych dwóch urządzeń w jedno. A mianowicie nowy sprzęt ma za zadanie łączyć zalety tabletów z wygodą korzystania z notebooków. Wynalazkiem, o którym mowa jest laptop 2w1, którego działanie polega na tym, że po podłączeniu ekranu tabletu do klawiatury staje się w pełni funkcjonalnym laptopem.

Gdzie znajduje zastosowanie taki sprzęt?

Najczęściej jest on wykorzystywany w biurach, ale z powodzeniem znajdzie szerokie grono prywatnych użytkowników. Dzięki dodatkowo zainstalowanej oprawce bez przeszkód na takim sprzęcie można na przykład obejrzeć film. Do takiego sprzętu dołączane jest także specjalne piórko, dzięki któremu sprzęt może w jednej chwili stać się aktywnym szkicownikiem.