Poradnik – jak kupić tablet

Tablety to jedne z najpopularniejszych urządzeń przenośnych. Ich rosnąca popularność wynika przede wszystkim z różnorodnych form zastosowania. Przede wszystkim są to urządzenia, które służą nam jako przenośne komputery do sprawdzania informacji i komunikowania się. To także sprzęt pozwalający na korzystanie z nawigacji GPS, wykonywania zdjęć czy słuchania muzyki.

Na co zwrócić uwagę podczas kupna tabletu?

  • System operacyjny (Android, iOS, Windows)

  • wielkość ekranu

  • pamięć RAM

  • pojemność dysku twardego

  • procesorów

Walory estetyczne

Kupując tablet w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na parametry techniczne. Jednak nie bez znaczenia jest także jego warstwa estetyczna. Wygląd i jakość wykonania tego sprzętu też mają znaczenie. W przypadku najnowszych modeli obudowy najczęściej wykorzystywany jest materiał, jakim jest aluminium lub wysokiej jakości plastik. Dodatkowa warstwa antypoślizgowa wydaje się być argumentem przemawiającym na korzyść takiego sprzętu.

Ekran i jego parametry

Rozmiar – wśród tych najpopularniejszy wymienia się ekrany 7-calowe oraz 10-calowe. Zasada jest prosta. Im większy ekran, tym większa powierzchnia robocza. Dzięki temu przeglądanie stron internetowych na takim ekranie jest wygodniejsze.

Rozdzielczość – w tym przypadku warto wybierać jak największą rozdzielczość. W przypadku ekranów 7-calowych najczęściej spotykanym wariantem jest rozdzielczość 1024×600 pikseli i to jest wystarczające. Wpływ na korzystanie z takiego ekranu ma także rodzaj użytej matrycy, która powinna jak najlepiej odwzorowywać wszystkie kolory.