źródło zdjęcia: www.gry-online.pl

Jeden z lepszych souls-like ostatnich lat!

Gdy po raz pierwszy stykamy się z Nioh, możemy odnieść wrażenie, że jest to kolejna produkcja From Software, wystarczy jednak godzina gdy, by przekonać się, że Nioh wydane przez Team Ninja, choć w ewidentny sposób inspirowane jest Dark Souls, to jednak prezentuje znacznie wyższy poziom i daje większe możliwości graczom.

Nioh to gra osadzona w feudalnej Japonii, głównym bohaterem jest samuraj William Adams, który musi odnaleźć i pokonać angielskiego alchemika, aby odzyskać swego ducha opiekuńczego. Po drodze samurai musi pokonać liczne japońskie demony – yokai oraz kolejnych potężnych bossów.

źródło zdjęcia: www.gry-online.pl

Co ciekawe na pierwszy rzut oka wydaje się, że zasób broni jaki ma do dyspozycji Adams to zdecydowanie niewiele, tymczasem okazuje się, że każdą z broni można trzymać na trzy różne sposoby, co daje szerokie spektrum możliwości.

Nioh nie jest może arcydziełem w zakresie grafiki, jednak kolejne plansze stworzono w niecodziennym klimacie, który potrafi bardzo mocno wciągnąć w świat gry.

Ogromną zaletą Nioh jest poziom trudności tej gry, nie łatwo jest ją przejść, aby zwyciężać kolejne etapy nie wystarczy jedynie masakrować przeciwników, ale należy również znaleźć sposoby na zwycięstwo. Co sprawia, że Nioh to fantastyczna kilku dziesięciogodzinna rozrywka.